fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Ministerstwo Finansów wychodzi naprzeciw podmiotom chcącym skorzystać z IP BOX – opublikowano objaśnienia podatkowe

15 lipca 2019 r. Ministerstwo Finansów wydało objaśnienia podatkowe dotyczące sposobu stosowania przepisów związanych z IP Box, tj. dotyczących dochodów uzyskiwanych z tytułu skomercjalizowanej własności intelektualnej. Dotychczasowe regulacje dla wielu podatników były niejasne, co w praktyce oznaczało, że ograniczona liczba podmiotów decydowała się korzystać z tego rozwiązania podatkowego.

Radosław Graboś, doradca podatkowy tłumaczy czym jest wydany dokument, co zawierają objaśnienia oraz co zyskają podmioty, które z nich skorzystają.

Pełny tekst dostępny jest w serwisie prawo.pl.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.