fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Problemy z opodatkowaniem przychodów z e-sportu – komentarz Radosława Grabosia dla Dziennika Gazety Prawnej

E-sport staje się coraz bardziej popularny zarówno w Polsce, jak i na świecie, a pula nagród na turniejach sięga często milionów dolarów. Jak się jednak okazuje, gamerzy często nie wiedzą jak rozliczyć przychody z e-sportu.

E-sport to obszar rozwijający się tak dynamicznie, że często nie nadąża za nim regulacja. W sprawie brakuje stanowiska fiskusa, nie słychać także głosu ekspertów, którzy mogliby rzucić na ten problem nieco więcej światła. Warto uświadomić graczy, na jakie aspekty prawne powinni zwrócić uwagę - mówi Radosław Graboś, doradca podatkowy.

Duże przychody z e-sportu to zarazem duże problemy z opodatkowaniem. Więcej na ten temat w serwisie gazetaprawna.pl

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.