fbpx
       

Sukces Klienta Kancelarii: Skuteczna ochrona przed roszczeniem doradcy o wynagrodzenie prowizyjne

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że w przypadku zastrzeżenia w umowie zlecenia wynagrodzenia prowizyjnego uzależnionego od wystąpienia określonego skutku (osiągnięcia celu), powód zobowiązany jest wykazać nie tylko wystąpienie tego skutku, ale także wykonanie czynności, do wykonania których się zobowiązał.
Umowa zlecenia w przedmiotowym sporze dotyczyła współpracy przy przygotowaniu oferty przetargowej w zakresie wykonania robót budowlanych. W razie wygrania przetargu i zawarcia umowy GW powód był uprawniony do żądania zapłaty prowizji. Wygrana klienta w przetargu nie budziła wątpliwości, jednakże powód nie był w stanie wykazać w jaki sposób przyczynił się do tego zwycięstwa. W tej sytuacji sąd podzielił argumentację Kancelarii, zgodnie z którą, brak wykonania świadczenia skutkować powinien oddaleniem powództwa. Korzystny wyrok uchronił Klienta przed koniecznością zapłaty 2 mln zł. Klient – duża firma budowlana – był w tym sporze reprezentowany przez r.pr. Jana Sakławskiego – wspólnika Kancelarii.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..