fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Sukces Klienta Kancelarii: Skuteczna ochrona przed roszczeniem doradcy o wynagrodzenie prowizyjne

Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że w przypadku zastrzeżenia w umowie zlecenia wynagrodzenia prowizyjnego uzależnionego od wystąpienia określonego skutku (osiągnięcia celu), powód zobowiązany jest wykazać nie tylko wystąpienie tego skutku, ale także wykonanie czynności, do wykonania których się zobowiązał.
Umowa zlecenia w przedmiotowym sporze dotyczyła współpracy przy przygotowaniu oferty przetargowej w zakresie wykonania robót budowlanych. W razie wygrania przetargu i zawarcia umowy GW powód był uprawniony do żądania zapłaty prowizji. Wygrana klienta w przetargu nie budziła wątpliwości, jednakże powód nie był w stanie wykazać w jaki sposób przyczynił się do tego zwycięstwa. W tej sytuacji sąd podzielił argumentację Kancelarii, zgodnie z którą, brak wykonania świadczenia skutkować powinien oddaleniem powództwa. Korzystny wyrok uchronił Klienta przed koniecznością zapłaty 2 mln zł. Klient – duża firma budowlana – był w tym sporze reprezentowany przez r.pr. Jana Sakławskiego – wspólnika Kancelarii.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.