fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Sukces Klienta Kancelarii w postępowaniu przed Dyrektorem Izby Skarbowej w Rzeszowie – DIS uchylił postanowienie w przedmiocie przedłużenia terminu zwrotu VAT mimo toczącego się postępowania celno-skarbowego

Urząd Skarbowy w Rzeszowie wydał decyzję w zakresie przedłużenia terminu zwrotu różnicy podatku VAT wykazanego w deklaracji VAT-7. Decyzja ta była poprzedzona wcześniejszymi decyzjami o przedłużenie, w wyniku której przedsiębiorca na zwrot VAT miał czekać blisko dwa lata. Związane było to toczącą się kontrolą celno-skarbową oraz następującym po nim postepowaniem celno-skarbowym.
Jednakże, doręczenie do pełnomocnika przedsiębiorcy wskazanej wyżej decyzji nastąpiło już terminie zwrotu VAT wskazanego w poprzedniej decyzji. W związku z popełnionymi przez Urząd Skarbowy błędami proceduralnymi, przedsiębiorca reprezentowany przez Radosława Grabosia, doradcę podatkowego Kancelarii, zażalił tę decyzję do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w postepowaniu zażaleniowym wydał postanowienie uchylającego postanowienie Urzędu Skarbowego przedłużające termin zwrotu różnicy wykazanej w deklaracji VAT-7 i umorzył postępowania w tym zakresie. Co za tym idzie, w związku z postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, Urząd Skarbowy w Rzeszowie zmuszony był bezzwłocznie dokonać na rachunek bankowy klienta Kancelarii zwrot nadwyżki nadwyżkę VAT naliczonego nad VAT należnym mimo toczącego się postępowania celno-skarbowego i nie miał możliwości dalszego blokowania wypłaty tych środków.

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.