fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

Zmiany na rynku paliw – wybiórcza dystrybucja informacji o nowym obowiązku

Zmiany w Rozporządzeniu dotyczącym szczegółowego wykazu paliw ciekłych, których wytwarzanie, magazynowanie i obrót wymagają koncesji oraz wybiórczy sposób dystrybucji informacji o nowym obowiązku, mogą skutkować problemami mniejszych podmiotów branży, wynikającymi właśnie z braku dostępu do wiedzy.

Celem zabiegu jest dostosowanie nazewnictwa na rynku polskim zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej z października 2019 roku. Jakie konsekwencje grożą małym i średnim podmiotom, działającym lokalnie, najczęściej nie dysponującym zapleczem prawnym? Ile dni ma podmiot na aktualizację swojej koncesji?

Szczegółowych informacji udzieliła mec. Karolina Wcisło dla BiznesAlert.pl

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.