fbpx
24h numer alarmowy w sprawach pilnych - +48 508 666 560

“Uchybienia przy realizacji projektów unijnych. Co zrobić gdy organ wzywa do zwrotu dofinansowania?” – webinar z udziałem ekspertów kancelarii BBS

Zdarza się, że przy realizacji projektów z dofinansowaniem z funduszy unijnych instytucja stwierdza różnego rodzaju uchybienia i domaga się zwrotu przyznanych środków. Co zrobić, gdy otrzymamy wezwanie do zwrotu dofinansowania? Czy beneficjent ma obowiązek zwrócić przyznane wsparcie w każdym przypadku? Czy taką decyzję można zaskarżyć?

Odpowiedzi na te i więcej pytań udzielą nasi eksperci r. pr. Krzysztof Brysiewicz, partner zarządzający kancelarią, r. pr dr Magdalena Porzeżyńska, partner kancelarii i aplikantka adwokacka Małgorzata Woźniak już 3 września br. podczas webinaru w ramach e-Akademii Lewiatana pt. „Uchybienia przy realizacji projektów unijnych. Co zrobić gdy organ wzywa do zwrotu dofinansowania?”

Zapisz się

Podzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas naszej praktyki, ale również wnioskami wynikającymi z przygotowanego przez nasz zespół pierwszego w Polsce raportu dotyczącego postępowań zwrotowych pt.: „Efektywność procedur zwrotu środków unijnych”.

Przeprowadziliśmy kompleksowe badanie danych dotyczących postępowań w przedmiocie zwrotu środków unijnych przez beneficjentów będących konsekwencją nieprawidłowości. Zwróciliśmy się do kilkudziesięciu instytucji zarówno centralnych, jak i regionalnych odpowiedzialnych za dystrybucję środków z szeregiem pytań dotyczących prowadzonych postępowań zwrotowych, pytając m.in. o ich długość, wyniki czy skuteczność.

Zachęcamy do lektury raportu

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k..

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.