fbpx
       

„Uchybienia przy realizacji projektów unijnych. Co zrobić gdy organ wzywa do zwrotu dofinansowania?” – webinar z udziałem ekspertów kancelarii BBS

Zdarza się, że przy realizacji projektów z dofinansowaniem z funduszy unijnych instytucja stwierdza różnego rodzaju uchybienia i domaga się zwrotu przyznanych środków. Co zrobić, gdy otrzymamy wezwanie do zwrotu dofinansowania? Czy beneficjent ma obowiązek zwrócić przyznane wsparcie w każdym przypadku? Czy taką decyzję można zaskarżyć?

Odpowiedzi na te i więcej pytań udzielą nasi eksperci r. pr. Krzysztof Brysiewicz, partner zarządzający kancelarią, r. pr dr Magdalena Porzeżyńska, partner kancelarii i aplikantka adwokacka Małgorzata Woźniak już 3 września br. podczas webinaru w ramach e-Akademii Lewiatana pt. „Uchybienia przy realizacji projektów unijnych. Co zrobić gdy organ wzywa do zwrotu dofinansowania?”

Zapisz się

Podzielimy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas naszej praktyki, ale również wnioskami wynikającymi z przygotowanego przez nasz zespół pierwszego w Polsce raportu dotyczącego postępowań zwrotowych pt.: „Efektywność procedur zwrotu środków unijnych”.

Przeprowadziliśmy kompleksowe badanie danych dotyczących postępowań w przedmiocie zwrotu środków unijnych przez beneficjentów będących konsekwencją nieprawidłowości. Zwróciliśmy się do kilkudziesięciu instytucji zarówno centralnych, jak i regionalnych odpowiedzialnych za dystrybucję środków z szeregiem pytań dotyczących prowadzonych postępowań zwrotowych, pytając m.in. o ich długość, wyniki czy skuteczność.

Zachęcamy do lektury raportu

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..