fbpx
       

Wspólny sukces kancelarii BBS i kancelarii Nowacka & Górnicki w sprawie Centrum Handlowego Szembeka

Sąd restrukturyzacyjny w Warszawie prawomocnie zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym dotyczącym Centrum Handlowego Szembeka oddalając zażalenie jednego z wierzycieli w dniu 13.08.2021 r.

To wspólny sukces kancelarii Nowacka & Górnicki oraz kancelarii BBS. W postępowaniu bowiem Karolina Nowacka pełni funkcję nadzorcy sądowego, zaś r. pr. Wojciech Bokina jest pełnomocnikiem nadzorcy. Sprawa jest niezwykle doniosła ze względu na wartość sumy wierzytelności, która wynosiła ponad 100 mln zł.

Postępowanie to pokazuje jak w skutecznym zawarciu układu bardzo ważna jest aktywna rola nadzorcy sądowego zarówno w kontaktach z wierzycielami, dłużnikiem, jak i potencjalnymi inwestorami. Chociaż postępowanie, trwające prawie trzy lata, pokazało, że może restrukturyzacja nie zawsze jest najprostszym rozwiązaniem (dużo łatwiej jest „zgasić światełko”), to jednak odpowiednie jej poprowadzenie może doprowadzić do wspólnego wypracowania rozwiązania z korzyścią dla wierzycieli, dłużnika jak i sprzyja ochronie i utrzymaniu wielu miejsc pracy, co ma szczególne znaczenie w obecnych warunkach gospodarczych.

W ramach kancelarii BBS sprawę obsługiwały również adw. Aleksandra Bobińska oraz adw. Paulina Sułkowska.

Gratulacje!

O sprawie pisaliśmy również TUTAJ

Udostępnij

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj od nas alerty prawne, aktualne komentarze oraz informacje o nowych publikacjach ekspertów z Brysiewicz, Bokina i Wspólnicy sp.k..